понеділок, 31 грудня 2018 р.

З Новим Роком та Різдвом Христовим!

          Вітаю всіх з прийдешнім Новим Роком
                      та Різдвом Христовим! 
Новорічне свято – це завжди нові надії і сподівання, нові життєві задуми і бажання, новий крок у незвідане майбутнє.


       Нехай цей Новий 2019 рік стане для вас свинкою - скарбничкою, в яку ви будете складати свої успіхи і перемоги, багатство і достаток, щастя і радості, приємні зустрічі та цікаві пригоди. Нехай цей рік буде настільки незвичайним, чарівним і незабутнім, що навіть через деякий час ви могли б згадати і поділитися своїми позитивними емоціями.


    Нехай магічна чарівність цих свят буде в посмішках Ваших близьких, урочистих вітаннях, особливій теплоті, радості, які створюють дивовижне відчуття світла, злагоди і щастя. Зичу здоров’я, здійснення всіх бажань і надій, успіхів у Ваших справах, щоб кожен день був наповнений благополуччям та мудрістю, яка допоможе здолати всі негаразди. Щиро бажаю  радості, любові, достатку в домі, щасливої та щедрої долі, а впевненість у завтрашньому дні хай назавжди наповнює Ваші серця!

неділя, 16 грудня 2018 р.

Церква посеред озера

                       Церква посеред озера
Затоплена церква біля села Ржищів є однією з найдивовижніших і незвичайних пам'яток Київської області.

        Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці. Однією з головних визначних пам'яток тутешніх місць була старовинна церква, побудована ще на початку 19-го століття. Але в 70-х роках минулого століття, під час спорудження Канівського водосховища, невелике село виявилося глибоко під водою. Тепер ви не знайдете його на жодній карті - воно припинило своє існування. Незатопленими виявилися лише рідкісні пагорби, які утворили невеликі острівці. На краю цього села на одному з пагорбів стояла церква, яка дивним чином вціліла і стоїть по серед Дніпра на невеликому острівці.
Побудована ця церква в 1812 році місцевим поміщиком в стилі українського бароко.

Будівля вражає своєю архітектурою. Воно змогло встояти, не дивлячись на вітру, дощі і воду. Це єдина пам'ятка, яка збереглася і нагадує про минулі часи.
Протягом довгого часу святиня була кинута напризволяще в протистоянні проти стихій. Загублений острівець обростав очеретом. А храм в Гусинці - легендами. Подейкують, на церковні свята з серця річки лунав розкотистий дзвін дзвонів. Був він чути і в туман, допомагаючи рибалкам знайти дорогу додому.

пʼятниця, 7 грудня 2018 р.

Найкрасивіша гірська річка України

              Найкрасивіша гірська річка України
       Здається, в Карпатах красиве все: і полонини, і ліси, й овечі отари, і гірські потічки, і гуцульські колиби, і самі гуцули…
       Черемош – священна ріка гуцулів, що з’єднує їхній край зі всією Україною, а далі – зі світом. Адже його води впадають у Чорне море.


      Гуцули називають Черемош вірним сином Карпат, який, народившись у горах, тут і живе поміж ними, і тут і помирає, впадаючи у Прут.
А народжується він від злиття двох річок – Чорного і Білого Черемоша. Білого, який, за язичницькими віруваннями, несе свої води зі світу Праві – світу добрих богів. Чорного – зі світу Наві — небезпечного, місця духів Підземелля.
  Насправді води Білого Черемоша, якщо на них дивитися знизу вверх за течією, і справді здаються білими, з чим і пов’язують походження назви річки.


    Чорний Черемош, протікаючи повз гори, розмиває їх і збагачується кальцієм. Тому його вода набуває темного кольору. Так барви гуцульського Черемоша багаті, як і барви довколишньої природи. Може бути синім, якщо в ньому, ніби в дзеркалі, відбивається небо. Він може сріблитись, виблискуючи на сонці. А може зеленіти кронами сосен і буків. Колір річки залежить від того, звідки за нею спостерігати, від настрою неба і пори року.


понеділок, 26 листопада 2018 р.

Найчистіші річки та озера України

    Найчистіші річки  та озера України
    Найчистіші річки знаходяться  у Карпатах, адже вони мають дуже швидку течію, невеликі глибини та кам'янисте дно. У таких умовах вода завжди чиста та холодна. Зокрема, гуцульський регіон Карпат має найбільше річок (так званої річкової сітки) в Україні.


Але з кожним роком чистих водойм в Україні стає все менше і менше, особливо у густозаселених регіонах, і там, де розвинене виробництво.
Чисті ріки України
Річка Лімниця
Найчистішою річкою України вважають Лімницю. Вона бере свій початок на висоті 1150 метрів над рівнем моря з джерел гірського масиву Горгани. Це досить важкодоступний коточок Карпат.
Лімниця протікає у межах Рожнятівського, Калуського і Галицького районів Івано-Франківської області. Також на річці розташоване місто Калуш.


  

Вздовж узбережжя Лімниці ростуть соснові та дубові ліси, де багато грибів та ягід. Також у нижній течії річки розташований Галицький національний парк, на території якого є карстові скелі та печери.
Річка Чорний Черемош
Річка Чорний Черемош зберегла свою природну унікальність через статус гідрологічного заказника місцевого значення, який надали річці у 2001 році.
Цей статус дозволив залишалась Чорному Черемушу чистим та недоторканим.
На цій річці щороку проходять чемпіонати України з водного туризму на каяках, байдарках, катамаранах та рафтах.

                            

субота, 17 листопада 2018 р.

Українські піраміди

                                  Українські піраміди
     Про лікувальні властивості пірамід ходить багато різних чуток. Єгиптологи впевнені, що їх особливий принцип будови акумулює космічну енергію, здатну зцілити тіло і душу. Так чи інакше, піраміди залишаються нерозгаданою загадкою людства вже багато століть поспіль. А, як відомо, все загадкове і потойбічне магнітом притягує мільйони вчених умів і шукачів пригод.
Однак щоб побачити стародавні піраміди і доторкнутися до їх таємниці, вам не обов'язково їхати через півсвіту.


  В Україні теж є піраміди і, хоча вони поступаються своїм заморським братам розмірами і старовиною, але зате не вимагають від мандрівників великих матеріальних витрат. Найстарішою українською піраміді більше 130 років, знаходиться вона в крихітному селі Комендантівка Кобеляцького району, Полтавська область. Морський офіцер Олександр Білевич став першим будівельником пірамід на території України. Вчені припускають, що за родом занять він не раз бував в Єгипті і міг захопитися стародавньою архітектурою.


У висоту спорудження досягає 15 метрів, а його площа займає більше 100 квадратних метрів. Піраміда складається з трьох ярусів, які з'єднані між собою складною системою коридорів.  Ще одна українська піраміда знаходиться в селі Березова Рудка Пирятинського району Полтавської області. Споруджена вона була в 1898 році за розпорядженням Ігнатія Закревського. Історики вважають, що він був масоном, захоплювався культурою Стародавнього Єгипту і служив послом при імператорі Олександрі III.

вівторок, 30 жовтня 2018 р.

Найзахоплюючі печери України

             Найзахоплюючі печери України
     Дива бувають не лише створені людьми з цегли чи каменю, заліза на які ми їздимо дивитись на інші континенти, частини світу, а місця, які створила сама природа, і звуться вони – печери.
    В Україні дуже багато унікальних печер, які знають в цілому світі,  найбільше їх в Західній Україні та в Криму.

                                Кришталева печера (с.Кривче, Тернопільщина)
 

Особливістю цієї печери є те, що в ній підвищена іонізація повітря та води, абсолютна відсутність патогенних організмів (віруси). А зовсім нещодавно тут виявили мінеральний болотний мул та воду. Тобто в найближчий час печеру можуть перетворити в лікувальний центр. Окремі ділянки печери – закриті для туристів для збереження унікального мікроклімату та «комфорту» кристалів.

                                                       Печера Попелюшка
 

субота, 20 жовтня 2018 р.

Смотрицький каньйон

                      Смотрицький каньйон
   Землі Смотрицького каньйону - геологічної визначної пам'ятки займають площу 80 га і простягаються на 9 км. 440 мільйонів років тому тут було Силурійське море, яке й сприяло розвитку органічного життя. Воно залишило нам безліч згадок про себе. У цих скелях, заввишки до 30 метрів, численні рештки давньої доби - рослини та молюски. Смотрицький каньйон науковці називають природною лабораторією рідкісних рослин. На кам’яних схилах ростуть квіти та трави, яких немає більше ніде у світі. 

   На початку минулого століття у скелях відкопали давніх молюсків, корали, морські лілії. Відбитки їх можна знайти, якщо ретельно оглядати давні скелі. Уздовж долини Смотрича розташовані мальовничі Товтри - залишки прадавніх коралових рифів у вигляді гостро виступаючих пагорбів. Смотрицький каньйон - єдиний у світі об’єкт, де силурійські породи на поверхні.


   Смотрицький каньйон включений до списку "Сім чудес Кам'янця-Подільського". Тут розташовані унікальні оборонно-гідротехнічні споруди - Польська і Руська брами, передмістя Карвасари під Старою фортецею з дерев'яною Хрестовоздвиженською церквою, Порохові склади, старий пивзавод і водоспад. Уздовж каньйону проходить найдовша вулиця старого Кам'янця - Руська.

середа, 10 жовтня 2018 р.

Український Гранд-Каньйон

              Український Гранд-Каньйон
    Актівський каньйон є одним з 7 природних чудес України. Аналогів у Європі не існує, знаходиться в Миколаївській області у Вознесенському районі поблизу села Актово.
 

Загальна площа каньйону становить 250 гектарів. Подекуди заглибини вивітрених гранітів досягають 40-50 метрів. Загальна довжина каньйону сягає більш ніж п’ять кілометрів. Особливістю каньйону є його комплекс утворень, що складається з валунів, гранітних скель, що доповнюється водною та степовою екосистемами. До того ж, усе це розміщується чи не на найстарішій
частині в усій Євразії.


   Каньйон вважається єдиним у Європі, який за геолого-ландшафтними показниками в точності повторює знамениті каньйони Північної Америки, такий собі Гранд-Каньйон в мініатюрі. Каньйон є частиною регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя».

неділя, 30 вересня 2018 р.

"Солар парк Підгородне"

          "Солар парк Підгородне"
         Сонце – надпотужне джерело енергії. І, що важливо, воно не лише невичерпне, а й екологічно чисте. Переваги використання сонячної енергетики давно оцінили у світі. Ці технології дійшли й до України. Сонячні електростанції можна зустріти в різних куточках нашої країни – у Криму, на Львівщині, Херсонщині, Вінниччині.


      Та в невеликому містечку Підгородне на Дніпропетровщині пішли далі й збудували унікальний для Східної Європи сонячний парк "Солар парк Підгородне". Він працює за трекерною системою. Замість звичних стаціонарних панелей із сонячними батареями тут використовують рухомі модулі, які "стежать" за сонцем.З допомогою спеціальних датчиків протягом дня панелі повертаються услід за небесним світилом. Так само, як усім з дитинства відомі соняшники. У підсумку такі рухомі батареї дозволяють виробляти на 50% більше енергії, ніж звичайні стаціонарні установки.


     Третя черга сонячної електростанції, складається з 3 700 модулів. "Загалом тут працює 10 400 модулів потужністю понад 2,5 тисячі кВт на годину. Цього вистачить в середньому на обслуговування 27 тисяч домогосподарств в Підгородному та Золотих ключах. Станція дозволить зекономити близько півмільйона тонн вугілля на рік та уникнути викидів парникових газів. Сонячна електростанція "Солар Парк Підгородне" повністю збудована коштом вітчизняних інвестицій. На третю чергу бізнесмени витратили близько 20 млн. грн.                   

пʼятниця, 14 вересня 2018 р.

Шляхами героїв

                         Шляхами героїв
          "Шляхами героїв" - особливий проект ДніпроОДА для старшокласників області. Його мета полягає у тому, аби познайомити школярів Дніпропетровської області із справжніми героями, а також розповісти про події, які відбуваються на Сході, показати молодому поколінню, що таке бути військовим та як можна допомагати своїй країні, як бути громадянином і чому це так важливо у наш час.



     Учні 10 класів  міста П’ятихатки  також взяли участь у патріотичному проекті, відвідали 25 окрему Дніпропетровську повітряно-десантну бригаду Збройних Сил України – військову частину в селищі Гвардійське Новомосковського району, Алею Пам’яті загиблим учасникам АТО та Музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини у подіях АТО» в місті Дніпрі.


 У військовій частині школярів ознайомили з історією 25-ї повітряно-десантної бригади та розповіли про її участь у військовому конфлікті на Сході. Дітям розповіли про технічні характеристики ручної зброї та пересувної техніки, відповіли на запитання, дозволили потримати в руках автомати, гранатомети, залізти в танк, гелікоптер.

                   

четвер, 30 серпня 2018 р.

Найдовша набережна в Європі

                  Найдовша набережна в Європі
   Часом Україна дивує нас рекордами. От наприклад, у Дніпрі знаходиться найдовша в Європі набережна. Вона простягається вздовж правого берегу Дніпра майже на 30 кілометрів – від житлового масиву «Парус» до Південного моста.


   Умовно набережну розділили на три частини, що плавно переходять одна в іншу: Заводську, Січеславську і Перемоги. Звідси можна побачити залізничний міст через Дніпро – Мерефо-Херсонський. Він не менш унікальний, ніж сама набережна: це найбільший арочний міст у Європі та єдиний з криволінійною конструкцією, а також перший міст у світі, збудований із залізобетону. Та й найбільш мальовнича ділянка Дніпровської набережної знаходиться саме тут – між Мерефо-Херсонським та Амурським мостами.


пʼятниця, 10 серпня 2018 р.

Гранітна лагуна Кривого Рогу

              Гранітна лагуна Кривого Рогу
       Для тих, кому завжди хотілося побувати в блакитний лагуні, випадає унікальна можливість відвідати не найгірший аналог в Україні.
Композиція спадщини Кривого Рогу гідна обкладинки журналу National Geographic.

       Відпрацьований гранітний кар’єр в Покровському районі є одним з трьох, що належать каменедробильному заводу і одним з двох затоплених. Це неймовірно мальовниче місце, яке притягує до себе безліч туристів і любителів цікавого відпочинку.

     Коли кар’єр вичерпав себе, інженери заводу вирішили затопити його прісною водою. В результаті цього і утворилося розкішне озеро з блакитною чистою водою. Глибина кар’єру досягає 35 м, тому з міркувань безпеки тут заборонено купання. Але це не зупиняє любителів свіжих і гострих відчуттів, які часто відпочивають на берегах водоймища.

вівторок, 31 липня 2018 р.

Блакитне озеро Дніпропетровщини

      Блакитне озеро Дніпропетровщини
Блакитне озеро – краса Дніпропетровщини, яка розташована в селищі Єлизаветівка у Кам’янському. Якщо втомилися від міських буднів, завітайте до казкового озера. Тут ви зможете відкрити для себе нову Дніпропетровщину.


Мальовничість блакитних озер не порівняти ні з чим. Дивовижні круті піщані схили. Величезні звивисті корені могутніх сосен, що оточили блакитні озера. Яскраво блакитна вода. Усе це дозволяє насолодитися природою в усій її красі.
   Блакитне озеро, або як його офіційно називають Єлизаветівський котлован, утворилося на початку 70-х років під час будівництва житлових масивів у Кам’янському. Озеро з трьох сторін оточує прекрасний сосновий ліс, який віддзеркалюється у воді. Через це воно дістало назву блакитного.

  Якщо бути зовсім точним, це озеро не завжди блакитне. Колір водойми обумовлений заломленням сонячних променів у глибинах. Він залежить від погоди, часу доби, сезону, особливостей зору. У палітрі озера виділяють сотні відтінків, від бірюзового до блакитнувато-палевого. Колір водойми мінливий, незмінна лише чистота водяного дзеркала.


 У блакитного озера є ще одна особливість: воно ніколи не замерзає, не хвилюється і приголомшує прозорістю. Видно все на сорок метрів в глибину

пʼятниця, 6 липня 2018 р.

Водоспад «Червоні камені»

               Водоспад «Червоні камені»
    Каскадний водоспад, відомий як «Червоні камені», – водоспад на річці Кам'янці (притока Базавлуку). Гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення, об'єкт природно-заповідного фонду Дніпропетровської області.
Розташований біля села Токівське Апостолівського району Дніпропетровської області.

Шолоховський (Токівський) каскадний водоспад – по праву вважається однією з найкрасивіших місцин на Дніпропетровщині. 140-метровий водоспад складається не лише з каскадів, висота яких досягає близько півтора метри, але й з порогів та гранітних купелей. Водоспад – «молодший брат» Дніпровських порогів, пам’ятник природи, створений відрогами Українського кристалічного щита ще в мезозойську еру. На цій території був проведений ряд археологічних розкопок, в результаті яких були знайдені сліди стародавніх поселень.


 Свою назву – «Червоні камені», він отримав тому, що гранітні породи, серед яких протікає водоспад, мають характерний червонуватий відтінок. Раніше у цих місцях розташовувався каменедробильний завод, знайти сліди видобутку можна і сьогодні. Добутий тут граніт використовувався для спорудження багатьох будівель. Наприклад, їм облицьовували мости і станції метро. Через підривні роботи, які велися під час видобутку каменю, водоспад постраждав. А рідкісні рослини, які росли у цій місцевості, зникли.

субота, 30 червня 2018 р.

Монастирський острів на Дніпрі

         Монастирський острів на Дніпрі
       Легендарний Монастирський острів, головний пагорб Дніпра, - історичне ядро міста і, без сумніву, його сама таємнича і романтична пам'ятка. Острів входить до складу найбільшого садово-паркового комплексу Дніпра - парку імені Шевченка і є улюбленим місцем відпочинку городян і найцікавішим туристичним об'єктом для мандрівників.


      Дорога до острова - суцільне задоволення, адже шлях лежить через пішохідний місток над Дніпром, вийти до якого можна або через старий парк, або по мальовничій набережній. Назва острова пов`язують з візантійським монастирем, який, за переказами, розташовувався тут в середині 13 століття і був знищений татаро-монголами. З тих пір Монастирський острів вважається одним із форпостів православної віри.

     Родзинкою Монастирського острова по праву можна вважати чудову Миколаївську церкву, що з'явилася тут у 1999 році. Служіння і білого каменю і увінчана золотим куполом, вона добре видно з різних точок міста та є символом не тільки самого острова, але і всього Дніпра.


   До числа пам'яток острова відносять також пам'ятник прославленому в усьому світі українцеві Тарасу Шевченко - один з найбільших в Україні. Незвичайні скульптурні композиції - Лавка закоханих і Дерево щастя, викувані з металу дніпровськими ковалями. Те, що ці своєрідні символи любові з'явилися поруч з мостом, зовсім не випадково. Місцеві жителі вже давно кріплять на ньому так звані замки щастя, ключі від яких викидають в Дніпро - вважається, що таким чином закохані назавжди з'єднують свої серця і долі.

середа, 20 червня 2018 р.

Кришталево чисте озеро Росохан

             Кришталево чисте озеро Росохан
    Маловідоме гірське озеро Росохан – гiдрологiчна пам`ятка природи мiсцевого значення площею 4,7 га. Озеро розташоване на схилах хребта Аршиця на висоті 1120 м    і живиться водами з г. Верх-Менчелик (1554 м), в межах Рожнятівського району Івано-Франківської області.



Розміри самого озера відрізняються залежно від пори року та кількості опадів. У середньому довжина озера становить бл. 60 м, ширина 20 м, глибина – до 4,5 м. Явного вхідного, як і вихідного русла немає, дно кам’янисте.


Вода холодна навіть влітку і чиста, в ній відсутні ознаки життєдіяльності мікроорганізмів, що може свідчити про наявність у складі води мінералів До речі, у Росохані намагались розводити рибу. І навіть не один раз. Жодна спроба, щоправда, результатів не принесла. Тому причиною може бути склад води. Людям її пити можна, бо ж чиста і не застоюється, а от рибам чогось тут не затишно. Вода не прогріватиметься вище 11-15 градусів влітку — це ж 1 120 метрів над рівнем моря. За однією з версій, озеро утворилося внаслідок падіння метеорита.

вівторок, 15 травня 2018 р.

Українське диво - яблуня-колонія

            Українське диво - яблуня-колонія
  На околиці старовинного м. Кролевець Сумської області знаходиться особливий, унікальний об’єкт природно-заповідного фонду України – ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення “Яблуня-колонія”. Зовні – це яблуневий кущ, орієнтовний вік якого – понад 200 років.


     Серед пам’яток природи області „Яблуня-колонія” – найцікавіша. У яблуні давно вже немає її первісного материнського стовбура. Сьогодні на одному з міських майданів, за металевою огорожею, на площі близько 1000 квадратних метрів лежать у різних напрямках 15 прирослих до землі стовбурів – її дітей чи онуків, а, може, правнуків та праправнуків… Загубився початок цього життя десь у сивій давнині.

вівторок, 8 травня 2018 р.

Мак як символ пам'яті в Україні

           Мак як символ пам'яті в Україні
         Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. 
                              
Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни та гасло.
 
В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака, крові, смерті. В останніх з перелічених значень квітка часто згадується в українських народних піснях та думах, особливо козацької доби: «Ой, з могили видно всі долини, – сизокрилий орел пролітає: стоїть військо славне Запорізьке –  як мак процвітає...». У відомій пісні «Ой, ти, Морозенку, славний козаче», мак згадується поруч зі смертю козака. Образ маку нерідко символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну.

неділя, 29 квітня 2018 р.

Український Стоунхендж

                        Український  Стоунхендж
        На північному заході Житомирської області розташований заказник, який носить назву «Кам’яне село». Він знаходиться недалеко від села  Рудня-Замисловецька. Існує багато припущень про походження цих брил. Деякі вчені вважають, що валуни – це залишки древніх гір; інші дослідники припускають, що камені було занесено льодовиком.


Також існує версія, що розташування каменів нагадує розміщення домів у селищах, а розміри деяких з них відповідні розміру будинків. Звідси виникає легенда, яка оповідає про багате село і жадібних хазяїв, що їх покарав Господь і перетворив їхнє село на кам’яні брили. За іншою легендою урочище – це місце, де Господь бився із темними силами. Вірити у домисли чи ні – кожен вирішує для себе сам. Але деякі камені дійсно нагадують сільські будинки, серед яких можна знайти "школу" і "церкву".


    Особливо вирізняється валун зі "слідами Бога", на якому можна помітити сліди людської ступні. Багато хто вірить, що цей камінь має особливу енергетику і здатний виконувати бажання. Місцеві жителі його називають «українським Стоунхенджем». На дуже великій території розташовуються великі валуни. Упродовж тривалого часу їх відшліфовували проливні дощі. Зараз же на цих валунах росте дуже багато моху. Якщо дивитися на ці валуни з певної відстані, тоді їх можна прийняти за невелике поселення на узліссі.


четвер, 19 квітня 2018 р.

Синє озеро в Карпатах

                                  Синє озеро в Карпатах
     Озеро з першого погляду вражає своєю унікальністю і красою. Синє озеро — гірське озеро в Карпатах, гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення. Розташоване на висоті 600 м над рівнем моря на південно-західних схилах гірського масиву Синяк, на північ від села Синяка Мукачівського району.
Площа озера – близько 2-х га.


 Високогірне озеро підноситься на 600 м над рівнем моря. За розміром воно невелике і складається з двох воронок. Передбачається, що це кратери вимерлих вулканів, які були затоплені водою. Так як живить озеро сірководневе джерело, його води насичені корисними мінералами і надає озеру приємний синюватий колір, але в ньому не водиться ні риба, ні земноводні, ні комахи.


Точної дати утворення Синього озера ніхто не назве, але точно відомо, що утворилось воно після вулканічних процесів, які відбувались свого часу в Карпатах. В середині минулого століття Синє озеро було більше схожим на озеро, ніж на болото, але пройшли роки, екосистема регіону почала змінюватись, як результат, берега почали заростати очеретом, який все більше і більше відвойовував території у води.