четвер, 30 листопада 2017 р.

«Маленька Швейцарія» в Україні

        "Маленька Швейцарія" в Україні
     Буцький каньйон на Черкащині називають одним із наймальовничіших місць Центральної України. Він розташований на річці Гірський Тікич біля села Буки (кордон Черкаської та Вінницької областей) і входить в сотню найкрасивіших місць України, а також в рейтинг "Семи чудес Черкащини", де займає друге місце.
Тут протікає річка Гірський Тікич, високі скелясті береги якої й утворили Буцький каньйон. Річка тече в протерозойських гранітах, вік яких оцінюється в 2 млрд років. Каньйон вузький, місцями 20–40 метрів завширшки, і досить глибокий для степової місцевості — до 20 метрів.
   

четвер, 23 листопада 2017 р.

Букові праліси Карпат

                  Букові праліси Карпат
    Унікальність карпатських лісів в тому, що в центрі Європи зберігся прадавній, незайманий ліс. Цей заповідний район, розташований на території Словаччини та України, складається з десяти окремих природних заповідників і є унікальним зразком незайманих лісів, що є складними системами помірного кліматичного поясу.
Тут збереглися умови, які дозволяють проводити найбільш повні дослідження екологічних структур та процесів росту європейського буку в різних місяцях. Бук є однією із найважливіших складових помірних широколистяних лісів, які колись займали 40 відсотків території Європи. Важливо також, що ці праліси зростають на всіх ґрунтоутворюючих породах, що зустрічаються в Карпатах (кристалічні породи, вапняки, фліш, андезит) та володіють значним біологічним різноманіттям.

четвер, 16 листопада 2017 р.

Вулкан Джау-Тепе

                  Вулкан Джау-Тепе
        Крим - унікальне місце, тут, на невеликій території, зосереджена величезна кількість різних геологічних об'єктів, у тому числі і вулканів.  
                         
    Слово «вулкан» у багатьох асоціюється з великою сопкою, що має жерло з якого вивергається розпечена магма. Вулкани бувають діючі та сплячі, але мало хто знає, що існують і інші види цих гірських утворень - грязьові.Такі незвичайні вулкани можна побачити в Криму. У полиново-типчаково степу Керченського півострова знаходиться дивовижна сопка - Джау-Тепе. 
    Назва в перекладі на українську - «ворожа гора», і воно виправдано, адже в XVII столітті цей вулкан знищив поселення, що розташовувалося на його схилі. Збереглися відомості про шість виверженнях Джау-Тепе, останнє з яких відбулося в 1942 році, після чого вулкан замовк, як надовго - ніхто не знає. А поки Джау-Тепе - один з найцікавіших геологічних об'єктів Криму, куди нерідко приїжджають ті, хто любить і цінує гірські походи по Криму, а також екологічний туризм в цілому.

субота, 11 листопада 2017 р.

Український Версаль

                     Український Версаль
У самому центрі Буковини розташоване прекрасне місто Чернівці. У ньому легко поєднуються вишукана архітектура часів Австро-Угорської імперії та колоритні українські традиції.
                         
Але, в першу чергу, це місто відоме своєю архітектурною перлиною – колишньою резиденцією буковинських митрополитів. Сьогодні в цій будівлі знаходиться головний корпус Чернівецького національного університету, який належить до світової спадщини ЮНЕСКО. Ця велична споруда вражає своєю вишуканістю, розкішшю та красою. Вона прекрасно  збереглась до наших днів.
      Резиденція побудована в романо-візантійському стилі, поєднуючи готичні, мавританські, іудейські східні та інші мотиви. Споруда настільки прекрасна, що неможливо відвести погляд! Різьблення по дереву, ліплення, оригінальний малюнок глазурованої черепиці з восьми кольорів, фігурні карнизи, багатоступінчастий дах – все підкреслює помпезність та пишність резиденції. Не менш вражає внутрішнє оформлення Резиденції митрополитів. Інтер’єр будівлі Священного синоду виконано в червоних тонах, тому її називають Червоною залою. Вона май вигляд такий самий, як і раніше: дерев’яний паркет, різана стеля, яка нагадує пасхальні мотиви; стіни прикрашені китайським червоним шовком та венеціанськими дзеркалами.

неділя, 5 листопада 2017 р.

Тур’я Ремета - французька частинка України

       Тур’я Ремета-французька частинка 
                                  України
    Тур’я Ремета – це невеличке селище в Закарпатській області, яке прославилося, в першу чергу, єдиним у світі пам’ятником поштарю Феодору Фекету, який щодня протягом 30 років долав 50 км до Ужгорода і назад, щоб вчасно доставити односельчанам пошту. В пам’ять про відмінне виконання свого обов’язку вдячні селяни розмістили листоноші барельєф на стіні місцевого храму.  

    Окрім можливості відвідати унікальний архітектурний витвір, гості селища також мають унікальну нагоду скуштувати різноманітних страв із жаб’ячих лапок, відчувши себе хоч на деякий час  серед найкращих гурманів Франції.