Всесвітній день океанів
Більше 70% поверхні Землі покрито світовим океаном, він займає майже три
чверті її поверхні. Вчені поділяють світової водний басейн на чотири великі
океану: Атлантичний, Індійський, Тихий і Північний Льодовитий. Вивченням
океанів займається океанологія.
C цього часу свято відзначається всіма, хто має навіть найвіддаленіше відношення до Світового океану. Сьогодні співробітники багатьох зоопарків, акваріумів, дельфінаріїв координують свої зусилля для того, щоб захистити права мешканців морських глибин і стабільну екологічну обстановку.
У 2008 році Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила, що починаючи з 2009 свято відзначатиметься офіційно. Таким чином, людство отримало ще одну можливість силами всіх людей зберегти природу в її кращому вигляді, подбати про флору і фауну океану. Турбота про океан послужить перешкодою до вимирання багатьох видів рослин і тварин.
Інтенсивне вивчення океанів почалося в другій половині 20 століття. Основним методом дослідження океанських глибин був метод ехолокації, за допомогою якого були складені детальні карти глибин океану, були відкриті основні форми рельєфу океанічного дна.
Найглибшою океанської западиною є Маріанська западина, яка знаходиться в Тихому океані поблизу Північних Маріанських островів. Її глибина складає 10924 метри, тобто, майже 11 кілометрів!
Всесвітній день океанів – день, який дає привід нагадати про те, що Світовий океан є колискою життя на нашій планеті – запорука розвитку і подальшого існування людської цивілізації, його простори – арена світової торгівлі. Роль Світового океану в регулюванні клімату є системоутворюючою, його води – один з основних поглиначів вуглекислого газу.
.
Немає коментарів:
Дописати коментар