вівторок, 30 жовтня 2018 р.

Найзахоплюючі печери України

             Найзахоплюючі печери України
     Дива бувають не лише створені людьми з цегли чи каменю, заліза на які ми їздимо дивитись на інші континенти, частини світу, а місця, які створила сама природа, і звуться вони – печери.
    В Україні дуже багато унікальних печер, які знають в цілому світі,  найбільше їх в Західній Україні та в Криму.

                                Кришталева печера (с.Кривче, Тернопільщина)
 

Особливістю цієї печери є те, що в ній підвищена іонізація повітря та води, абсолютна відсутність патогенних організмів (віруси). А зовсім нещодавно тут виявили мінеральний болотний мул та воду. Тобто в найближчий час печеру можуть перетворити в лікувальний центр. Окремі ділянки печери – закриті для туристів для збереження унікального мікроклімату та «комфорту» кристалів.

                                                       Печера Попелюшка
 

субота, 20 жовтня 2018 р.

Смотрицький каньйон

                      Смотрицький каньйон
   Землі Смотрицького каньйону - геологічної визначної пам'ятки займають площу 80 га і простягаються на 9 км. 440 мільйонів років тому тут було Силурійське море, яке й сприяло розвитку органічного життя. Воно залишило нам безліч згадок про себе. У цих скелях, заввишки до 30 метрів, численні рештки давньої доби - рослини та молюски. Смотрицький каньйон науковці називають природною лабораторією рідкісних рослин. На кам’яних схилах ростуть квіти та трави, яких немає більше ніде у світі. 

   На початку минулого століття у скелях відкопали давніх молюсків, корали, морські лілії. Відбитки їх можна знайти, якщо ретельно оглядати давні скелі. Уздовж долини Смотрича розташовані мальовничі Товтри - залишки прадавніх коралових рифів у вигляді гостро виступаючих пагорбів. Смотрицький каньйон - єдиний у світі об’єкт, де силурійські породи на поверхні.


   Смотрицький каньйон включений до списку "Сім чудес Кам'янця-Подільського". Тут розташовані унікальні оборонно-гідротехнічні споруди - Польська і Руська брами, передмістя Карвасари під Старою фортецею з дерев'яною Хрестовоздвиженською церквою, Порохові склади, старий пивзавод і водоспад. Уздовж каньйону проходить найдовша вулиця старого Кам'янця - Руська.

середа, 10 жовтня 2018 р.

Український Гранд-Каньйон

              Український Гранд-Каньйон
    Актівський каньйон є одним з 7 природних чудес України. Аналогів у Європі не існує, знаходиться в Миколаївській області у Вознесенському районі поблизу села Актово.
 

Загальна площа каньйону становить 250 гектарів. Подекуди заглибини вивітрених гранітів досягають 40-50 метрів. Загальна довжина каньйону сягає більш ніж п’ять кілометрів. Особливістю каньйону є його комплекс утворень, що складається з валунів, гранітних скель, що доповнюється водною та степовою екосистемами. До того ж, усе це розміщується чи не на найстарішій
частині в усій Євразії.


   Каньйон вважається єдиним у Європі, який за геолого-ландшафтними показниками в точності повторює знамениті каньйони Північної Америки, такий собі Гранд-Каньйон в мініатюрі. Каньйон є частиною регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя».