неділя, 29 квітня 2018 р.

Український Стоунхендж

                        Український  Стоунхендж
        На північному заході Житомирської області розташований заказник, який носить назву «Кам’яне село». Він знаходиться недалеко від села  Рудня-Замисловецька. Існує багато припущень про походження цих брил. Деякі вчені вважають, що валуни – це залишки древніх гір; інші дослідники припускають, що камені було занесено льодовиком.


Також існує версія, що розташування каменів нагадує розміщення домів у селищах, а розміри деяких з них відповідні розміру будинків. Звідси виникає легенда, яка оповідає про багате село і жадібних хазяїв, що їх покарав Господь і перетворив їхнє село на кам’яні брили. За іншою легендою урочище – це місце, де Господь бився із темними силами. Вірити у домисли чи ні – кожен вирішує для себе сам. Але деякі камені дійсно нагадують сільські будинки, серед яких можна знайти "школу" і "церкву".


    Особливо вирізняється валун зі "слідами Бога", на якому можна помітити сліди людської ступні. Багато хто вірить, що цей камінь має особливу енергетику і здатний виконувати бажання. Місцеві жителі його називають «українським Стоунхенджем». На дуже великій території розташовуються великі валуни. Упродовж тривалого часу їх відшліфовували проливні дощі. Зараз же на цих валунах росте дуже багато моху. Якщо дивитися на ці валуни з певної відстані, тоді їх можна прийняти за невелике поселення на узліссі.


четвер, 19 квітня 2018 р.

Синє озеро в Карпатах

                                  Синє озеро в Карпатах
     Озеро з першого погляду вражає своєю унікальністю і красою. Синє озеро — гірське озеро в Карпатах, гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення. Розташоване на висоті 600 м над рівнем моря на південно-західних схилах гірського масиву Синяк, на північ від села Синяка Мукачівського району.
Площа озера – близько 2-х га.


 Високогірне озеро підноситься на 600 м над рівнем моря. За розміром воно невелике і складається з двох воронок. Передбачається, що це кратери вимерлих вулканів, які були затоплені водою. Так як живить озеро сірководневе джерело, його води насичені корисними мінералами і надає озеру приємний синюватий колір, але в ньому не водиться ні риба, ні земноводні, ні комахи.


Точної дати утворення Синього озера ніхто не назве, але точно відомо, що утворилось воно після вулканічних процесів, які відбувались свого часу в Карпатах. В середині минулого століття Синє озеро було більше схожим на озеро, ніж на болото, але пройшли роки, екосистема регіону почала змінюватись, як результат, берега почали заростати очеретом, який все більше і більше відвойовував території у води.

понеділок, 9 квітня 2018 р.

Українська «Атлантида»

                 Українська «Атлантида»            
     Побувавши в Хмельницькій області, ми немов перемахнули через океан! Коли доберемся до маленького села Бакота, перед нашими очима постануть прекрасні зелені пагорби і скелястий рельєф. А з висоти відкривається чарівний пейзаж – на блискучу водну гладь.


Але, крім мальовничого виду на Дністер, це містечко має ще одну особливість – його немає на карті. Винна у цьому непокірна річка – прилив знищив більшу частину території Бакоти та її архітектурні пам’ятки.

 
Бакота – напівлегендарна столиця Дністровського Поділля у ХІІІ ст. (зараз місцевість розташована в Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області). Місто являло собою укріплений замок, та печерний монастир, збудований нібито самим Антонієм Печерським, який згодом на київських горах заснував Києво-Печерську лавру. В монастирських келіях ховалися місцеві жителі під час набігів кочовиків. 


Місто, яке пережило численні ворожі навали, перестало існувати не так давно – у 1981 році. Тоді його було затоплено водами Новодністровської ГЕС. Мешканців розселено в сусідні міста, а Бакота стала підводною «Атлантидою».