субота, 20 січня 2018 р.

Наука ХХІ століття: найкращі винаходи українців

                               Наука ХХІ століття:
          найкращі   винаходи українців
          У пересічних українців сформувався стереотип, що вітчизняна наука не розвивається, а всі приголомшливі відкриття створюють далеко за межами нашої держави. Натомість щорічно українські вчені розробляють понад 15 тисяч винаходів. Деякі з них вже давно стали популярними у всьому світі, інші вдосконалюють, аби вже зовсім скоро запровадити в Україні.  До вашої уваги 5 достойних розробок українських вчених ХХІ століття, які мають всі шанси змінити світ.
АНАЛІЗ КРОВІ БЕЗ… КРОВІ
    Аналіз крові – далеко не найстрашніша, але все ж доволі неприємна процедура, з якою доводилось стикатись кожному з нас бодай раз у житті. Дослідження даних займає тривалий час, тому процес лікування сповільнюється. За вирішення цієї проблеми свого часу взялися харківський кандидат медичних наук, ведучий спеціаліст Інституту Неврології, Психіатрії та Наркології АМН України, Анатолій Малихін і засновник та власник ТОВ «Біопромінь» Анатолій Пулавський. АМП (Аналізатор Малихіна-Пулавського) вперше був зареєстрований як медичний прилад для неінвазивної скринінгової системи діагностики крові в Україні 2006 року. Тоді ж були оформлені патенти на методику неінвазивного визначення показників.


    У процесі аналізу до пацієнта кріплять 5 мікропроцесорів, а лікар вводить у спеціальну комп’ютерну програму USPIH особисті показники пацієнта, серед яких: вік, стать, вага, частота пульсу і дихання. Абсолютно без болю і неприємних відчуттів вже за 3-12 хвилин можна дізнатися стан свого організму за 131 показником. Якщо користуватися стандартними методами, то на очікування такого результату доведеться витратити від декількох годин аж до декількох днів. За достовірність результатів можна не хвилюватися, адже прилад пройшов багато клінічних випробувань як в Україні, так і за кордоном, та отримав відповідні документи та сертифікати. Вражають й розміри апарата: 160х100х45 мм і оптимальна вага 0,35 кг. Як зазначають самі виробники, під такі параметри підлаштовувались спеціально для того, аби АМП можна було оснащувати бригади швидкої допомоги та лікарів сімейної практики.

пʼятниця, 12 січня 2018 р.

Цікаве про транспорт України

           Цікаве про транспорт України
Чи знаєте Ви що…
Найглибша станція метро в світі — станція метро «Арсенальна» у Києві (105,5 метрів). Її побудували в числі перших п’яти станцій в столиці України, в безпосередній близькості від будівлі парламенту, і відкрили 6 листопада 1960 року. Назву станція отримала від розташованого поруч великого заводу Арсенал.
Сьогодні в Україні сприятливе географічне положення України робить її важливою складовою транзиту вантажів і пасажирів між Європою, Азією та Близьким Сходом. Через територію України проходить 4 з 10 європейських транспортних коридорів. Транспортна інфраструктура країни складається з 170 тис. км доріг, 22 тис. км залізниць, більше 20 пасажирських аеропортів, 18 морських портів та інших транспортних об’єктів. 
Експлуатаційна мережа залізниць в Україні становить близько 22 тис. км, 45% з яких електрифіковані. Залізнична система України включає 1447 станцій. За обсягами вантажних перевезень залізнична система України займає четверте місце в Європі та Азії.

понеділок, 8 січня 2018 р.

Білий Слон у Карпатах

                Білий Слон у Карпатах
      На вершині гори Піп-Іван, що в українських Карпатах, розташована астрономічна й метеорологічна обсерваторія під умовною назвою Білий Слон.
                       
    Це найвище розташована споруда в Україні (2028 метрів над рівнем моря), де колись жили й працювали люди. Вона діяла ще в далеких 1938-1944 роках. Після Першої світової війни Польща вирішила збудувати обсерваторію для астрономічних і метеорологічних спостережень, а також для потреб авіації. Будівництво розпочали в 1936 році. Основною робочою силою були гуцули, на чиїх спинах карпатський камінь-гіпсовик, будівельний матеріал для споруди, піднімали на гору Піп-Іван. Обладнання замовляли в Шотландії. На той час обсерваторія посідала 2 місце в Європі й 6 у світі за своєю важливістю та значущістю.
    Проте роботі перешкодила Друга світова війна: Білого Слона передавали з рук в руки, допоки не вивезли все обладнання і споруду повністю не обікрали. Місцеві мешканці виносили все, навіть мідні листи з даху та куполу обсерваторії. З них вони зробили великі чани, в яких і понині варять сир на полонинах.