вівторок, 31 липня 2018 р.

Блакитне озеро Дніпропетровщини

      Блакитне озеро Дніпропетровщини
Блакитне озеро – краса Дніпропетровщини, яка розташована в селищі Єлизаветівка у Кам’янському. Якщо втомилися від міських буднів, завітайте до казкового озера. Тут ви зможете відкрити для себе нову Дніпропетровщину.


Мальовничість блакитних озер не порівняти ні з чим. Дивовижні круті піщані схили. Величезні звивисті корені могутніх сосен, що оточили блакитні озера. Яскраво блакитна вода. Усе це дозволяє насолодитися природою в усій її красі.
   Блакитне озеро, або як його офіційно називають Єлизаветівський котлован, утворилося на початку 70-х років під час будівництва житлових масивів у Кам’янському. Озеро з трьох сторін оточує прекрасний сосновий ліс, який віддзеркалюється у воді. Через це воно дістало назву блакитного.

  Якщо бути зовсім точним, це озеро не завжди блакитне. Колір водойми обумовлений заломленням сонячних променів у глибинах. Він залежить від погоди, часу доби, сезону, особливостей зору. У палітрі озера виділяють сотні відтінків, від бірюзового до блакитнувато-палевого. Колір водойми мінливий, незмінна лише чистота водяного дзеркала.


 У блакитного озера є ще одна особливість: воно ніколи не замерзає, не хвилюється і приголомшує прозорістю. Видно все на сорок метрів в глибину

пʼятниця, 6 липня 2018 р.

Водоспад «Червоні камені»

               Водоспад «Червоні камені»
    Каскадний водоспад, відомий як «Червоні камені», – водоспад на річці Кам'янці (притока Базавлуку). Гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення, об'єкт природно-заповідного фонду Дніпропетровської області.
Розташований біля села Токівське Апостолівського району Дніпропетровської області.

Шолоховський (Токівський) каскадний водоспад – по праву вважається однією з найкрасивіших місцин на Дніпропетровщині. 140-метровий водоспад складається не лише з каскадів, висота яких досягає близько півтора метри, але й з порогів та гранітних купелей. Водоспад – «молодший брат» Дніпровських порогів, пам’ятник природи, створений відрогами Українського кристалічного щита ще в мезозойську еру. На цій території був проведений ряд археологічних розкопок, в результаті яких були знайдені сліди стародавніх поселень.


 Свою назву – «Червоні камені», він отримав тому, що гранітні породи, серед яких протікає водоспад, мають характерний червонуватий відтінок. Раніше у цих місцях розташовувався каменедробильний завод, знайти сліди видобутку можна і сьогодні. Добутий тут граніт використовувався для спорудження багатьох будівель. Наприклад, їм облицьовували мости і станції метро. Через підривні роботи, які велися під час видобутку каменю, водоспад постраждав. А рідкісні рослини, які росли у цій місцевості, зникли.